Oddworld New n Tasty

0.11 TL Bonus

Oddworld New n Tasty

10.54 TL

Sepete Ekle

Hemen Al
Ürün Görselleri
Ürün Hakkında Açıklama

Control Help and Tips

Struggling with Abe and the controls?


Tip: One of the quickest ways to make the controls in New 'n' Tasty a little easier is by switching on the two 'old school' control toggles, which are off by default. These tighten up Abe's movement and make lateral hops much easier to pull off.

Once on, Abe will no longer run without the player pressing the 'run' button, and will hop to the side rather than straight up, making mines easier to leap over and distances easier to judge.

Re-mapping the controls:


New 'n' Tasty supports in-game remapping for controllers and keyboards.

To remap a controller, ensure the "Input Method" is set to Controller, and then go to "Button Layout" and select "Xbox 360" at the top to bring up a dropdown. From the dropdown, select "Custom" and then remap as needed.

Supported controllers:


Windows: Xbox 360; Xbox One; DualShock 4, Steam Controller; Logitech F310, F510, F710; XInput compatible. Others may be configured via in-game remapping tool. Please refer to minimum specs for other formats.

 

 

Oyun AçıklamasıPlayStation klasiği Abe's Oddysee'nin bu özenle hazırlanmış versiyonunda, orijinal Oddworld kahramanı Abe olarak tarihi yıkıntıları keşfedin, etobur canavarlardan ve çılgın av partilerinden kaçın. Bir zamanlar Oddworld'ün en büyük et üretme tesisinde mutlu bir yer cilalayıcısı olan Abe, patronunun fabrikadaki esirlerden oluşan iş gücünü, yeni RuptureFarms Tasty Treats et aperatifi ürün grubunun sonuncusuna dönüştürme planını öğrenir. Artık Abe canını kıyma makinesinden kurtarmak zorundadır. Ve bu et çiftliğinden kaçış, onun Destanının sadece başlangıcıdır. Halkının mirasını keşfetme yolculuğunda Abe'yi pek çok tehlike beklemektedir. New 'n' Tasty en güncel yeni nesil teknolojileri kullanarak orijinal Oddworld oyununa yeniden hayat verdi. Sıfırdan geliştirilen bu oyunda nefes kesen görsellerin, gelişmiş ses özelliklerinin ve daha iyi, sizi daha fazla içine alan oyun deneyiminin keyfini sürün.

benzer ürünler

RitaCoin

0.10 TL Bonus

Twelve Minutes

70.00 TL

RitaCoin

0.70 TL Bonus

Wildermyth

40.00 TL

RitaCoin

0.40 TL Bonus

RitaCoin

1.69 TL Bonus

RitaCoin

1.99 TL Bonus

Splitgate

1.00 TL

RitaCoin

0.01 TL Bonus

RitaCoin

0.50 TL Bonus

ARK Park

61.00 TL

RitaCoin

0.61 TL Bonus

müşteri yorumları

Toplamda 0 Müşteri Yorumu Var

0.00

Ortalama puan